sportal.bgЛивърпул надви Тотнъм с 2:0 в Мадрид и спечели тазгодишната битка в Шампионската

...

Ливърпул си върна величието с шеста титла на Европа

sportal.bg

Ливърпул надви Тотнъм с 2:0 в Мадрид и завоюва тазгодишната борба в Шампионската лига, с което прибави шеста купа от шампионата в богатата си сбирка. Мохамед Салах откри от дузпа още във 2-ата минута, а три минути преди края резервата Дивок Ориги реши всичко с второто попадение. Предишните триумфи на “червените ” пристигнаха през 1977, 1978, 1981, 1984 и 2005 година Отделно отборът има и три изгубени финала, като най-скорошният беше преди година. За Тотнъм пък това беше първо постигане до край в конкуренцията.

Срещата на " Уанда Метрополитано " може би не оправда упованията за атрактивен конфликт. Може би най-важният миг от мача пристигна още в началните секунди, когато символичните посетители завоюваха дузпа за противоречива съгласно мнозина игра с ръка на Муса Сисоко.

После отборът на Маурисио Почетино по този начин и не успяваше да " влезе " в дуела и сътвори рискове чак към края на срещата. Тогава обаче противникът отговори с втори гол.

Големите въпросителни в двата състава - Хари Кейн и Роберто Фирмино, бяха титуляри за своите тимове.
Източник: petel.bg